obrázek covid dětiV pondělí 16. srpna 2021 schválila vláda na mimořádném zasedání plán testování žáků a studentů na začátku školního roku. Plošné testování bude probíhat za účelem získání komplexních informací o virové náloži a s tím souvisejícím potenciálem šíření nákazy v populační věkové skupině v rozmezí věku 6 až 18 let.

Dětí, které mají ukončené očkování, prodělaly onemocnění covid-19 nebo doloží potvrzení o provedení testu u poskytovatele zdravotních služeb, se testování netýká (PCR testy nesmí být starší více než 7 dní, antigenní pak 72 hodin). Pokud některé z dětí odmítnou testování, mají za povinnost nosit v celém školském zařízení ochranu dýchacích cest, jestliže není možné dodržet rozestupy cca 1,5 metru.

V souvislosti s provozem škol a školských zařízení nově dochází od 31. srpna k úpravě nošení ochranných prostředků dýchacích cest.

Více informací k mimořádnému zasedání vlády naleznete zde.

 

Projekt vznikl za podpory

Webové stránky vznikly v rámci projektu Koordinace opatření na podporu sladění pracovního a rodinného života na úrovni krajů reg. č. (CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0006233). Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Sdílet

Vyrobeno v UNISMINI | Mapa stránek