Za Zlínský, Středočeský kraj a hlavní město Prahu se uskutečnily další online workshopy zaměřené na téma primární prevence. Soustředily se zejména na oblast rodiny a školy, jakožto důležité aktéry pro vykonávání primární prevence, včetně primární prevence v kyberprostoru. Workshopy obsahovaly také řadu příkladů dobré praxe. Mezi přednášejícími byli odborníci na primární prevenci, pedagogové, zástupci Policie České republiky či sociální pracovníci.
Ve Zlínském kraji si účastníci online workshopu s názvem „Jak podpořit stabilitu a odolnost rodin“ mohli vyslechnout příspěvek o systémovém přístupu k rodině a jejímu fungování očima klinické psycholožky. Navazující příspěvek se věnoval rodině ze sociologického pohledu a zahrnoval mimo jiné pojednání o boření hranic rodinného systému. Další přednášející prezentoval příspěvek o propojení rodiny a školy a o školních programech, které se věnují rodinné problematice. Ve zbývajících příspěvcích byly představeny etické programy a programy primární prevence nabízené ve školách či projekt "Alzheimerův uzel" a jeho aktivity (nejen) od počátku epidemie COVID-19.
Online workshop Středočeského kraje nesl název "Primární prevence a její možnosti, příklady dobré praxe". Účastníci mohli slyšet nejen příspěvky o primární prevenci z obecného hlediska – čeho se týká, jaké jsou její nástroje, hlavní činitelé a cíle, ale také příspěvek o aplikaci primární prevence v praxi, a to například v rámci programu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje „Bezpečné město". Další příspěvky se věnovaly projektům realizovaných Regionálním muzeem Mělník ve spolupráci s integrovaným záchranným systémem, které se zaměřují na prevenci sociálně patologických jevů, nebo dopadům nedostatečné primární prevence v prostředí současných rodin, které procházejí řadou proměn.
Online workshop hlavního města Praha s názvem "Rodina a děti v online světě – jak na rizika kyberprostoru a internetu" obsahoval příklady primární prevence v praxi, a to například na ukázce vzdělávacího programu Policie České republiky pro rodiče "Tvoje cesta #onlinem". Navazující příspěvek informoval o problematice kybernetiky z pohledu rodin či sociálních sítích a rizicích, se kterými se při jejich užívání můžeme setkat, ale také pozitivech, které nám mohou přinášet. Zástupce Pražského centra primární prevence účastníkům workshopu ve své prezentaci nastínil fungování centra a jeho hlavní projektové aktivity. Z pohledu pedagožky gymnázia bylo účastníkům online workshopu popsáno působení škol v oblasti primární prevence, včetně představení příkladu minimálního preventivního programu na konkrétní škole. Závěrečný příspěvek se věnoval dokumentu "V síti“ a jeho osvětové kampani, v rámci které vzniklo například užitečné desatero bezpečného chování na internetu.