Rodiče dětí, jejichž výuka i nadále probíhá distančním způsobem a kteří se potýkají s nedostatkem ICT vybavení, mají stále možnost obrátit se na níže uvedené iniciativy, které mohou potřebnou techniku zapůjčit či darovat:

  • Projekt „Daruj notebook“ oblastních spolků Českého červeného kříže
  • Projekt „Učíme online“ neziskové organizace Česko.Digital
  • Sbírka notebooků pro distanční výuku dětí samoživitelů Nory Fridrichové[1]

Současně lze díky mimořádným prostředkům, které Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytlo veřejným základním školám a nižším stupňům gymnázií na pořízení technického vybavení, jako jsou přenosná digitální zařízení, softwarová vybavení či příslušenství k digitálnímu přenosnému zařízení pro realizaci distanční výuky, požádat ředitele školy, školskou radu či zřizovatele školy o zapůjčení digitálního zařízení žákům (více informací naleznete zde).

 

 

 

[1] kontakt pro žadatele: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Projekt vznikl za podpory

Webové stránky vznikly v rámci projektu Koordinace opatření na podporu sladění pracovního a rodinného života na úrovni krajů reg. č. (CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0006233). Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Sdílet

Vyrobeno v UNISMINI | Mapa stránek