15Olomoucké kino Metropol hostilo 13. prosince první ročník soutěže Zazpívej slavíčku. Soutěž, v níž účinkující pár tvoří senior a dítě – většinou vnouče, pořádal Olomoucký kraj společně s krajskou radou seniorů, za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Výběr skladby jsme ponechali zcela v režii zúčastněných. Zazněly například lidovky, vánoční koleda a dva páry dokonce překvapily interpretací vlastní písně,“ uvedla místopředsedkyně krajské rady seniorů a moderátorka akce Milena Hesová.

Soutěžící neponechali nic náhodě, někteří se oblékli do sokolského kroje, aby svému výkonu dodali na věrohodnosti. Jiní vsadili na květiny.

„Všichni soutěžící podali obdivuhodný výkon. Vybrat vítěze bylo nesmírně těžké. Skvělá byla také atmosféra v sále. Myslím, že se podařilo položit základní kámen další akci, která spojuje všechny generace,“ okomentoval soutěž náměstek hejtmana Milan Klimeš.

Soutěže se zúčastnil i koordinátor projektu Krajská rodinná politika za Olomoucký kraj Miloslav Schwarz, který skončil se svým vnukem Šimonem na třetím místě. Druhou příčku obsadil Ladislav Dobeš s dcerou Adélkou. Vítězem prvního ročníku „Zpívej slavíčku“ se stal Jan Mazur s vnučkou Gabrielou.

 

 

 

 

 

Zroj: www.olkraj.cz

%MCEPASTEBIN%

Projekt vznikl za podpory

Webové stránky vznikly v rámci projektu Koordinace opatření na podporu sladění pracovního a rodinného života na úrovni krajů reg. č. (CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0006233). Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Sdílet

Vyrobeno v UNISMINI | Mapa stránek